Učitel v Kladně surově napadl studenta. Bezdůvodně ho mlátil pěstí do obličeje

Eric Drooker

Vyhrocenou situaci řeší od minulého týdne v Kladně. Na jedné ze zdejších středních škol totiž pedagog agresivně zaútočil na studenta. Několika ranami do obličeje napadl žáka, se kterým měl v dřívější době slovní roztržku. Mladík se totiž zastal svého spolužáka, kterému se učitel vysmíval. Přestože při útoku pegagog studenta udeřil minimálně sedmkrát do obličeje a incident byl nahlášen policii, celá věc prý bude řešena pouze jako přestupek.

napadeni-top1

O agresivním učiteli Jiřím N., informovaly jako první Kladenské listy. Čtyřiačtyřicetiletý muž se měl chovat zvláštně již v minulosti. Běžně žákům vulgárně nadával a choval se hrubě. Taková situace nastala podle studentů i v první části vyučování, kterou s pedagogem v den incidentu měli. Při druhé hodině už ale Jiří N. své nervy neudržel.

Agresivní učitel se totiž rozhodl vyřídit si účty s jedním ze studentů, který se před nedávnem zastal svého kamaráda, kterého pedagog slovně napadal.

[ctete-foto]41333[/ctete-foto]

Agresivní pedagog se mstil

Zmíněný učitel se prý již delší dobu vysmíval jednomu ze žáků třídy, ve které se incident odehrál. Právě napadený student se měl tohoto chlapce zastat a od té doby se chování vyučujícího k oběma údajně změnilo k horšímu. „Učitel se ke mně zničehonic rychlou chůzí přiblížil a začal mi sprostě nadávat. Podíval jsem se na něj a zeptal se, co se děje,“ vypráví napadený student. „V tom mě začal bít zaťatou pěstí do obličeje, udeřil mě asi sedmkrát. Přestal, až když se jeden ze spolužáků zvedl a šel k nám. Vstal jsem a zjistil, že mi teče krev z kořene nosu, který mi učitel rozsekl, zřejmě o brýle, které mi spadly při napadení na zem,“ uvádí pro Kladenské listy.

Student byl následně odveden do ředitelny, přestože se jim v tom učitel snažil zabránit. Zástupce ředitele poslal napadeného žáka k lékaři a celou záležitost neprodleně oznámil na policii. Ředitel školy dal Jiřímu N. okamžitou výpověď. Podle posledních informací má incident řešit pouze přestupková komise kladenského magistrátu, která zřejmě potrestá učitele jen pokutou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články