Učitelka na ČT kritizovala Putina. Zemanova fanynka Vičanová se zlobí

Eric Drooker

Další díl pořadu Máte slovo opět nahrál proruským silám v České republice. Když učitelka z Brna Petra Štěpánová odsoudila komunismus a agresivní politiku Vladimira Putina, místo podpory se zvedla vlna nevole. A nejvíc se angažuje fanynka Ruska a prezidenta Miloše Zemana Jelena Vičanová. Tento díl se měl zabývat tím, zda se Česká republika přiklání ke Spojeným státům americkým nebo k Rusku.

„Můžu vám říct, co mně vzkazují děti, kterých jsem se dneska ptala, co mám vzkázat v televizi a ony mi řekly: ‚Prosím vás řekněte tam, ať už skončí komunismus.‘,“ uvedla paní učitelka s tím, že jasně odsoudila politiku Kremlu. Štěpánová se však dočkala nadávek, sprostých výpadů a výhrůžek fyzickou likvidací. Musela dokonce požádat o policejní ochranu.

https://youtu.be/Xc2vC_UcsLA

„Chvíli po odvysílání se ozvali potrefení komunisté. Lidé mi telefonovali, psali vulgární maily, někteří mi dokonce vyhrožovali fyzickou likvidací. Nakonec jsem všechno nahlásila na policii a požádala ji o ochranu,“ uvedla Štěpánová pro server Echo24.cz.

Nejvíce se v celé věci angažuje Vičanová, která dokonce zorganizovala vznik petice, která má prošetřit způsob, jakým Štěpánová ve škole vyučuje. Asi nezbývá než paní Vičanové připomenout, že učitelkou je například komunistka Marta Semelová, což ale ruskou pátou kolonu rozhodně netrápí.

„Domníváme se, že takovéto vyučovací metody jsou v demokratické společnosti nepřípustné. Žáci mají práva na objektivní a relevantní informaci, nikoliv jen na zjevné pseudopravdy alá osobní názor paní učitelky,“ píše se v petici.