Učitelka zemřela na covid, příznaky však neměla

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

S tragickou ztrátou se musí vyrovnávat rodina devětapadesátileté učitelky. Žena si podle Daily Mirror poslední dny svého života stěžovala na únavu, ale žádné další příznaky koronaviru neměla. Proto se ani po pozitivním testu neobávala, že by jí měl virus způsobit nějaké větší problémy. Vše ovšem dopadlo nejhorším možným způsobem a žena z Birminghamu svůj boj s covidem prohrála.

Když se před Vánoci cítila Shamim Mir unavená, pro jistotu podstoupila test na koronavirus. Pozitivní výsledek ji překvapil, protože neměla žádné z nejčastějších příznaků, jako jsou přetrvávající kašel, vysoká teplota, či ztráta chuti a čichu.

Eric Drooker

Stejně jako její manžel, který byl také pozitivní, se snažila dodržovat všechna opaření a dávat velký pozor na své zdraví. „Během pandemie byla v izolaci, protože trpěla cukrovkou a vysokým krevním tlakem,“ řekla pro BirminghamLive dcera Shamim, Naheeda Farooq.

Právě kvůli těmto zdravotním obtížím se učitelka dostala do rizikové skupiny. Podle odborníků může vysoký krevní tlak v kombinaci s koronavirem způsobit i poškození mozku. 

Vánoční svátky proběhly v poklidu, žádné další příznaky se neobjevily. „Cítila se velmi unavená a měla záchvaty průjmu, nic dalšího,“ vzpomíná Naheeda. Vše se ovšem radikálně změnilo na Silvestra. Shamim se udělalo zle a špatně se jí dýchalo. Přivolaná sanitka ji odvezla do nemocnice královny Alžběty.

„Krátce jsme s ní mluvili přes internet, chvíli poté, co byla umístěna na ventilátor na jednotce intenzivní péče,“ říká dcera. „Její stav se zhoršil a utrpěla multiorgánové selhání,“ dodává smutně. „Navštívili jsme ji 13. ledna, drželi ji za ruku a modlili se za ni, když zemřela,“ sdělila Naheeda, která svou matku označila za zvláštní dámu, která milovala děti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články