Učitelská organizace se staví za ředitele, který nechal zahrabat obrazy Zemana

Miloš Zeman (FORUM 24)

Miloš Zeman | FOTO: FORUM 24

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman má významnou podporu – Učitelskou platformu. Její představitelé se za ředitele, který nechal v reakci na sprostou mluvu prezidenta zahrabat jeho obrazy do kompostu, rázně postavili a zkritizovali Zemana za to, že dává špatný příklad dětem. Reakci Učitelské platformy vyvolaly kroky vedení Ústeckého kraje, které si Bergmana pozvalo na „kobereček“. Školu, kterou vede, totiž zřizuje právě Ústecký kraj vedený komunisty, ČSSD (fanouškem Zemana Foldynou) a dále členy SPO Zemanovců a SPD.

„Považujeme za naprosto legitimní, že se pan ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman proti chování, které je v rozporu se společenskou normou a dává dětem velmi špatný příklad, vymezil poměrně kultivovanou formou protestu a s nadsázkou. Navíc citované vyjádření učinil před širokou veřejností, nikoli před svými studenty, nikoli na půdě školy, nikoli v rámci výchovně-vzdělávacího procesu, tudíž se sám nijak neprovinil proti společenské normě chování ředitele školy,“ konstatovala v prohlášení Petra Mazancová, předsedkyně Učitelské platformy.

Miloš Zeman (FORUM 24)

Dále za Učitelskou platformu uvedla, že Zdeněk Bergman se zachoval přesně tak, jak se jako učitel zachovat měl. Proto se učitelé ostře staví proti tomu, aby byl ředitel jakkoliv prošetřován. „Nesouhlasíme s tím, aby byl jakkoli trestán za to, že označil chování (nikoli osobu samu nebo politické působení) veřejného činitele za nepřijatelné. Vymezovat se vůči nevhodné komunikaci v médiích, upozorňovat na manipulativní techniky apod. je žádoucí součástí práce učitele,“ uvádějí zástupci Učitelské platformy. Plné znění jejich prohlášení najdete ZDE.

Zdeněk Bergman nechal obrazy Miloše Zemana odnést ze tříd do sklady poté, kdy prezident před časem hovořil v rozhlasu o k*ndách. Když minulý týden použil slovo z*rdi, Bergman dal pokyn školníkovi, aby fotografie prezidenta zahrabal do kompostu. Informaci zveřejnil na sociálních sítích. Rozzlobilo to například poslankyni SPD Terezu Hyťhovou, která naznačila, že „Případ Bergman“ bude řešen. Záhy se objevila informace, že ředitel gymnázia má dorazit na „kobereček“.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]