Účtenkovku prošetřuje kriminálka. Schillerová a Babiš mají další problém

Pózující ministryně financí Alena Schillerová (FB AS)

Pózující ministryně financí Alena Schillerová | FOTO: FB AS

Veleslavný nástroj Andreje Babiše a Aleny Schillerové, Účtenkovka, je v troskách. Státem financované loterii klesá počet klasických soutěžících a postupně přibývají profesionální hráči, kteří do systému posílají tisíce účtenek měsíčně. A aby toho nebylo málo, Účtenkovku začali prošetřovat policisté.

Jak informoval server Seznam zprávy, trestní oznámení podal živnostník Radim Hasalík. „Podal jsem trestní oznámení jako účastník loterie. Jako živnostníkovi mi velmi vadí, když tady stát provozuje loterii, která umožňuje legálně dělat podvody, a navíc za to ještě platí všichni daňoví poplatníci,“ řekl Seznamu.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Účtenkovky, do které jdou každý měsíc desítky milionů korun ze státní pokladny, se chopili už před časem profesionální hráči. Mají zařízené internetové bazary účtenek, kde s nimi obchodují a vyměňují je. Údajně existuje i systém, který účtenky do loterie sám registruje pod jménem hráče. Jinak by ani nebylo prakticky možné, aby někteří hráči zaregistrovali například 11 tisíc účtenek, jak se stalo v srpnu.

Znamenalo by to, že takový hráč registroval celých 30 dní do systému každé 4 minuty jednu účtenku. Mezitím musel uskutečnit nákupy, aby účtenky získal, veškerou další činnost včetně spánku asi prováděl v oněch tříminutových intervalech. Ano, holý nesmysl. Účtenkovka je zmanipulovaná.

A opravdu hořké je, jak končí. Babiš se Schillerovou systém spustili s tím, že věřili, že lidé mají chuť kontrolovat a udávat živnostníky, zda vydávají řádně účtenky. Za tohle práskání jim rozdávají ceny v hodnotě desítek milionů korun měsíčně. Jenže i tito aktivní občané už jsou smutní a Účtenkovka jim poněkud zhořkla. Loterii ovládli profesionální hráči, proti kterým nemají „kontroloři z ulice“ absolutně žádnou šanci. A teď do toho ještě vyšetřování policie. A tak je to tady se vším.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]