Údajné české vlastence vlast moc nezajímá

()

Epidemie vyhasíná a koronadisidentství jde z módy. Antivax aktivisté nově jako téma začali obhajovat Vladimira Putina. Omlouvají, že Putin zahájil první evropskou válku třetího tisíciletí. Je nepřijatelné, že si tito lidé pro sebe uzurpovali slovo „vlastenci“ a že na svých demonstracích mávají českou vlajkou. Symbolem naší země, který pro naši vlast vyvzdoroval Masaryk, vlajkou, které její – komunisty pošpiněnou – hodnotu vrátil Havel. Antivaxeři jsou pravým opakem hodnot, které jmenovaní zastávali a podle kterých žili a konali.

Antivaxeři odmítají Evropu a evropanství. Odmítají celou naši civilizaci a její vědu – to bylo vidět na tématu očkování. Sociologové zjistili, že čím více se český občan cítí Evropanem, tím je větší pravděpodobnost, že bude očkovaný. A lidé, kterým je emočně blízké Rusko (bývalý Sovětský svaz), vakcinaci proti covidu spíše odmítají. Odmítají civilizaci, popírají, že jsme historicky součástí Západu, Říše římské, nikoli Moskevské Rusi. Odmítají ohleduplnost k okolí jako významnou hodnotu demokracie, odmítají všechno, pro co Masaryk riskoval život proti rakousko-uherskému mocnářství a Havel proti komunistickému mocnářství. A k tomu všemu mávají českou vlajkou a označují se jako vlastenci.

Vlastencem je ten, kdo pro vlast – naši zem – něco udělal, nějak jí prospěl, pomohl, zlepšil životy lidí či naši zemi nějak proslavil. Jako vzorového dnešního „vlastence“ však můžeme vzít pana Volného. On je praotcem antivax „vlastenců“, s ním si dělají selfíčka, a on hájil jejich zájmy v parlamentu. Je však obchodníkem s bídou – parazitem přisátým na státní peníze, které přes mechanismus doplácení činží nejchudším rodinám státem sosá ze státního rozpočtu do své „vlastenecké“ kapsy. Pronajímá za nesmírně vysoké činže byty nejchudším a pak si od nich jen nechává peníze od vlasti přeposlat do své „vlastenecké“ peněženky. Stejně tak po podzimních volbách, kdy se do parlamentu nedostal, onemocněl Volný tak těžce, že dostal neschopenku. A pobíral nemocenskou vypočítanou z poslaneckého platu. A na té neschopence, kdy ho živila vlast, protože byl chudák tak nemocný, že se nemohl živit sám, chodil na demon­strace antivakcinačních…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com