Údajné sexuální obtěžování Dominikem Ferim prověří i Právnická fakulta UK

Dominik Feri (Instagram Dominika Feriho)

Dominik Feri | FOTO: Instagram Dominika Feriho

Právnická fakulta Univerzity Karlovy, alma mater poslance Dominika Feriho (TOP 09), se bude zabývat zprávami o jeho údajném sexuálním obtěžování žen. Svědectví několika z nich zveřejnil Deník N společně s webem Alarm.

„V době, kdy u nás Dominik Feri studoval, ani před prvním zveřejněním informace v médiích se na vedení nikdo neobrátil s podnětem v tomto smyslu, proto se tím žádný z orgánů fakulty nezabýval,“ sdělila Právu mluvčí fakulty Vlasta Tichá.

()

„Informaci jsme zaznamenali až v posledních dnech v médiích. V návaznosti na vývoj situace a zveřejněná zjištění se bude celou záležitostí zabývat kolegium děkana na čtvrtečním zasedání a rovněž akademický senát,“ potvrdila Tichá.

Podle zjištění Deníku N a Alarmu bylo Feriho chování na fakultě veřejným tajemstvím. Jeho pozice na fakultě však prý byla neotřesitelná a těžko se mu dalo vzdorovat. „Ano, obracely se na nás ženy s různými stížnostmi na chování Dominika Feriho,“ potvrdili redakcím akademičtí senátoři Martin Samek a Jolana Ordeltová.

Dominik Feri v úterý ohlásil k 31. květnu rezignaci na poslanecký mandát po uveřejnění svědectví několika žen o jeho nevhodném sexuálním chování. Oznámil současně, že nebude kandidovat v říjnových volbách, do kterých měl jít ze čtvrtého místa na pražské kandidátce. O tom, kdo ho na volební listině nahradí, má dnes jednat pražská organizace TOP 09.

Deník N v úterý společně se serverem Alarm zveřejnil svědectví několika žen, některé z nich tvrdí, že je Feri přinutil k sexu, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat fotografie, na kterých jsou nahé, či je veřejně dehonestoval. Politik odmítl to, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za nevhodné či nepatřičné chování v některých situacích. Tvrzeními v článku se zabývá také policie. Feri uvedl, že se kvůli článkům bude bránit u soudu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]