Údajný mediální odborník Žantovský kritizuje Deník N za článek o Gottovi. Ten v něm nevyšel

Petr Žantovský (youtube)

Petr Žantovský | FOTO: youtube

„Mediální odborník“, jak se sám nazývá Petr Žantovský, člen Rady ČTK a přispěvatel dezinformačního webu Parlamentní listy, opět kritizuje média, která nevyhovují názorovému proudu čtenářů tohoto serveru. Tentokrát se mu nelíbil článek o Karlu Gottovi, v němž se v titulku objevilo sousloví „idiot hudby“. Žantovský za něj haní Deník N, jenže v něm text nevyšel, objevil se v jeho slovenské verzi.

Žantovský se pohoršuje nad tím, že po Gottově smrti vznikaly kritické texty, jmenuje také šéfredaktora deníku FORUM 24 Pavla Šafra. Největší část článku je ovšem věnována Deníku N, který ale text nevydal. A slovenský Denník N článek stáhl a za titulek se omluvil. (Odkaz na původní Žantovského text neuvádíme, jelikož na dezinformační weby neodkazujeme, pozn. red.)

Petr Žantovský je členem Rady ČTK. V Parlamentních listech mu vycházejí pravidelné texty zvané „Týden v médiích“, kde se věnuje novinářům či médiím, která mu nevyhovují. Velmi často kritizuje také Českou televizi.

Žantovský se proslavil působením v časopise Melodie, která byla zlikvidována po článku v časopise Tribuna s titulkem „Nová vlna se starým obsahem“, v němž autor kritizoval rockové hudebníky, označil je za „za nástroj ideologické diverze“ a odstartoval perzekuci českých kapel jako Pražský výběr nebo Jasná páka. Rázem skončila také původní Melodie, byla propuštěna většina redaktorů, ti zbývající odešli sami. O textu i o Žantovského působení jsme psali ZDE.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]