Jednání Sněmovny narušil dnes večer muž, který se údajně pokusil spáchat sebevraždu. Pokoušel se seskočit z galerie pro návštěvníky. Zabránila mu v tom ale policejní ochranka, která na návštěvníky na galerii dohlíží. Incident se stal během projednávání zprávy premiéra o situaci českých dětí odebraných matce úřady v Norsku.
„Bohužel během projednávání zprávy premiéra o rodině Michalákových se pokusil skočit z balkonu pro hosty pán, ochranná služba tomu naštěstí zabránila. Mělo se jednat o pokus o sebevraždu. Je to psychicky nemocný člověk, který se už jednou pokusil o sebevraždu,“ řekl ČTK místopředseda Sněmovny Petr Gazdík, který v ten moment jednání Sněmovny řídil.
Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) se muž snažil přelézt přes zábradlí. Ochranná služba ho vynesla na chodbu, kde s ní komunikoval. Na pomoc přispěchal lékař a poslanec ČSSD Jiří Koskuba a také předseda klubu Úsvitu Marek Černoch, který mu také nabídl svoji pomoc. Muže pak odvezla záchranná služba.

zdroj: ČTK

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner