Tirana 17. dubna – Kvůli podezření z účasti na organizování ilegálního obchodu s drogami bylo v Albánii zatčeno deset policistů a osm celních úředníků. Podle agentury AP o tom dnes informovala albánská prokuratura. V jejím prohlášení se uvádí, že zatčení byli zapleteni do dvou případů, kdy byla v Itálii objevena dvě nákladní auta plně naložená 11 tunami konopí. Při vyšetřování se zjistilo, že vozidla přijela z Albánie.

Pokud soud zatčené policisty a celníky uzná vinnými, hrozí jim až dvacet let vězení.

Albánie bývá řazena k hlavním producentům marihuany. V posledních letech sice často informuje o úspěšných zásazích proti výrobcům a pašerákům této drogy, ale vítězství v boji proti této kriminalitě zatím očividně není na dohled.

Loni albánské úřady nechaly zlikvidovat kolem dvou a půl milionu konopných rostlin, což je čtyřnásobek množství zničeného předchozí rok. Kromě toho policisté zabavili na hraničních přechodech nebo v pašeráckých člunech mnoho tun marihuany. Drogy, které při svých zásazích zabavili, byly určené k distribuci v Itálii, Řecku, Kosovu a Černé Hoře.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner