Ramalláh 30. července (ČTK) – Příčinou sobotní návštěvy palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse v nemocnici bylo vyčerpání. Přiznali to dnes agentuře AP někteří lékaři a palestinští představitelé, kteří ale trvali na zachování anonymity. Abbás strávil v sobotu v nemocnici 90 minut a podrobil se tam údajně rutinním testům. Nemocniční představitelé pak oznámili, že lékaři byli s výsledkem vyšetření 82letého palestinského předáka spokojeni.

Dnes ale někteří z nich řekli, že Abbáse přivedlo do nemocnice vyčerpání. Jeden z doktorů uvedl, že Abbás trpí zánětem žaludku, který se zhoršil v důsledku stresu.

Jakýkoli Abbásův zdravotní problém vzbuzuje obavy kvůli nejisté situaci na palestinských územích. Ta jsou rozdělena mezi dvě soupeřící vlády a navíc neexistuje žádný nástupnický plán za stárnoucího prezidenta.

Abbás, který je v úřadu od roku 2005, nemá v úmyslu rezignovat a ignoruje výzvy ke jmenování svého nástupce. Ponechává tak volné pole tvrdému mocenskému boji v případě, že by se stal nezpůsobilým pro výkon funkce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner