Na 20 let poslal dnes belgický soud do vězení Salaha Abdeslama, kterého krátce před tím uznal vinným z pokusu o vraždu tří belgických policistů v březnu 2016. Z podílu na teroristických útocích v Paříži v roce 2015, které jako jediný z podezřelých přežil, by se měl Francouz marockého původu u francouzského soudu zodpovídat až v roce 2020. Kromě Abdeslama soud do vězení na 20 let poslal dnes také dalšího obžalovaného islamistu Sofiana Ayariho.

Ani jeden z obžalovaných, kteří byli uznáni vinnými z pokusu o vraždu „s teroristickým charakterem“ a nedovoleného držení střelných zbraní, si dnes rozsudek do soudní síně vyslechnout nepřišel. Abdeslam je ve vazbě na severu Francie, kde očekává začátek procesu kvůli teroristickým útokům v Paříži z roku 2015, které připravily o život 130 lidí.

Uložením dvacetiletého trestu soud vyhověl žádosti státního zastupitelství. Žádost obhajoby, aby Abdeslama a Ayariho zprostil obžaloby z procesních důvodů, soudkyně odmítla již na počátku čtení rozsudku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner