Salah Abdeslam, který je pravděpodobně jediným přeživším přímým účastníkem loňských teroristických útoků v Paříži, odmítl dnes před vyšetřujícím soudcem vypovídat, což učinil již dvakrát předtím. Informuje o tom agentura AP. Podle Abdeslamova advokáta je údajně očividné, že mlčení je důsledkem frustrace z neustálého dohledu kamer, které jsou v klientově cele.

„Doufáme, že Salah Abdeslam dříve či později začne na otázky soudu odpovídat,“ řekl po slyšení Abdeslamův právník Frank Berton. Vyšetřující soudce se Abdeslama opakovaně dotazoval, žádné odpovědi se však nedočkal. Abdeslam mlčel i při slyšení v květnu a dalšího slyšení v červenci se odmítl zúčastnit.

Francouzské úřady podezřívají Abdeslama z účasti na loňských teroristických útocích v Paříži, které si vyžádaly 130 obětí. Belgičan marockého původu je zadržován na samotce pod dohledem kamer, právě na ty si neúspěšně stěžoval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner