Kvůli rozsudkům, které padly na začátku dubna v kauze exposlance Davida Ratha, žádá jeho advokát Adam Černý vyloučení soudce Roberta Pacovského. Rozsudky jsou podle právníka možným důkazem podjatosti soudce.

Po dvou měsících v úterý pokračuje před Krajským soudem v Praze jednání v úplatkářské kauze. David Rath se účastní až druhé části společně s Lucií Novanskou, která je podezřelá z podezřelé obchodní soutěže o veřejné zakázky. Advokát Ratha Černý podle ČTK hned na začátku jednání požádal o vyloučení Pacovského pro podjatost.

„Senát rozsudkem ze 7. dubna rozhodl o vině. Bylo prováděno dokazování, k čemuž se nemohl obžalovaný (Rath) vyjádřit,“ řekl u soudu. Došlo prý i k porušení presumpce neviny. Rath řekl, že rozsudek je v jeho případě již připravený. „Přečtěte to znovu a můžeme jít domů,“ řekl Pacovskému.

Exhejtman se domnívá, že Pacovský pochybil, i když nechal média před hlavním líčením fotografovat spis s osobními údaji obžalovaných. Rath požaduje skoro sto tisíc a zveřejnění soudcovy omluvy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner