Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM přišla v listopadu kvůli teroristickým útokům v Paříži o tržby v objemu kolem 50 milionů eur (1,35 miliardy Kč). Uvedla to dnes firma. Dodala však, že tento výpadek tržeb neohrozí splnění jejích celoročních cílů.

Finanční ředitel Air France Pierre-Francois Riolacci uvedl, že teroristické útoky měly negativní dopad na listopadové rezervace, a to zejména na japonském a americkém trhu. Air France v listopadu i přesto vykázala meziroční nárůst počtu cestujících o 1,8 procenta, napsala agentura Reuters.

Aerolinky koncem října oznámily, že ve třetím čtvrtletí zvýšily tržby meziročně o 11 procent na 7,42 miliardy eur. Jejich provozní zisk se téměř zečtyřnásobil na 898 milionů eur. Firma těžila ze silné letní poptávky a z nízkých cen pohonných hmot. V loňském třetím čtvrtletí navíc byly výsledky podniku negativně ovlivněny stávkou pilotů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner