Rozsáhlý kybernetický útok, který po celém světě zasáhl továrny, nemocnice, obchody i školy, přiměl investory k nákupu akcií firem zaměřených na kybernetickou bezpečnost. Akcie britského dodavatele antivirových programů Sophos například posílily o více než sedm procent na nový rekord, akcie finské společnosti F-Secure zaměřené na digitální bezpečnost si připsaly přes pět procent a dostaly se na maximum za 16 let, informovala dnes agentura Reuters.

Útok od pátku zasáhl zřejmě až 300.000 počítačů a oběti má ve 150 zemích, oznámil dnes Bílý dům. K nejvíce zasaženým patří britský zdravotnický systém, automobilka Renault, ruské banky, společnost FedEx a také univerzity v Řecku nebo Itálii.

Analytici ze společnosti Wedbush uvedli, že útok „přesune pozornost v informačních technologiích k aktualizaci bezpečnostní infrastruktury a procedur“. Budou z něj podle nich těžit například poskytovatelé bezpečnostních služeb v oblasti elektronické pošty nebo počítačových sítí.

Vzhůru dnes zamířily také akcie amerických podniků zaměřených na kybernetickou bezpečnost. Akcie společnosti FireEye krátce před koncem obchodování přidávaly téměř osm procent, akcie konkurentů Symantec a Palo Alto Networks vykazovaly růst o více než tři procenta.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner