Sociální demokracie podle Václava Veselého, právníka advokáta Zdeňka Altnera, nemá právo zadržovat peníze, které má Altnerovi z rozhodnutí soudu zaplatit. Veselý to dnes řekl ČTK v reakci na krok ČSSD, která oznámila, že do dnešní půlnoci Altnerovi 337 milionů korun nepošle a nejprve uspokojí jeho věřitele. Hovořit o exekuci vůči ČSSD pokládá zatím Veselý za předčasné.

„Já s tím nemůžu nic dělat, my budeme postupovat podle zákona. Já nic jiného s jejich rozhodnutím nenadělám,“ uvedl Veselý, který odkázal na rozsudek Městského soudu v Praze, který se stal v pondělí pravomocným. Sociální demokracii od té doby běží tři dny, aby peníze zaplatila.

Od právních zástupců ČSSD, jimž chce do pátku předat bankovní spojení, zatím prý nedostal žádné bližší informace ani seznam Altnerových věřitelů. Ani jejich vyplácení by ale nemělo brzdit peníze pro Altnera, míní. „To na to nemá vliv, oni samozřejmě budou muset plnit podle exekučních příkazů věřitelů, kteří to uplatní, takže jim vypořádají ty pohledávky, které jsou pravomocné a které jsou přiznané a nárok na to má ten věřitel. A zbývající část nemají právo zadržovat a měli by zaplatit,“ poznamenal.

Odmítl také tvrzení ČSSD o tom, že by Altner mohl peníze převést do daňového ráje. „To je spekulace. Můj klient v životě nevyužíval žádný daňový ráj. Jestli sociální demokracie s tím má zkušenosti, tak patrně se toho obává, ale u nás nic takového rozhodně nehrozí,“ uvedl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner