Americká filmová akademie dnes v Los Angeles vyhlásí nominace na Oscara. Mezi největší favority patří snímky Místo u moře, Moonlight a La La Land, který na začátku měsíce ovládl Zlaté glóby. Podle deníku Los Angeles Times by mohl tento muzikál být zastoupen ve 14 kategoriích a vydobýt si tak místo po boku rekordmanů, jakými byly se 14 nominacemi Titanic a Vše o Evě.

O nominaci v kategorii krátkometrážních animovaných filmů se bude ucházet černá komedie Happy End českého režiséra, scenáristy a kameramana Jana Sasky. Snímek se již dostal do širší nominace deseti filmů. Tento výběr dnes akademie zúží na pět snímků.

Pozorovatelé také očekávají, že ve čtyřech hereckých kategoriích letos zabodují i černošští herci, například Denzel Washington za film Fences. Loni neuspěl ani jeden herec tmavé pleti a akademie byla za to kritizována. Nominace v kategorii nejlepší herec kromě Washingtona podle kritiků nejspíš nemine Ryana Goslinga (La La Land) nebo Andrewa Garfielda (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, Mlčení).

Sázkou na jistotu v kategorii nejlepší herečka je podle znalců také nominace pro Emmu Stoneovou (La La Land). Konkurovat by jí mohly například Natalie Portmanová (Jackie) nebo Amy Adamsová (Příchozí).

Nominace budou vyhlášeny dnes odpoledne SEČ, ceny ve 24 kategoriích akademie slavnostně rozdá 26. února.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner