Americký viceprezident Mike Pence bude dnes jednat s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Později pronese řeč v parlamentu. Hlavní arabská strana již oznámila, že bude Pencův projev bojkotovat.

Americký viceprezident dorazil na dvoudenní návštěvu Izraele již v neděli, předtím jednal v Jordánsku a v Egyptě. Po příletu do Tel Avivu se ale pouze přesunul do Jeruzaléma. V úterý má na programu návštěvu Zdi nářků a památník holokaustu.

Premiér Netanjahu viceprezidenta během nedělního zasedání vlády nazval „velkým přítelem izraelského státu“. Jak uvedl, tématem jejich jednání budou americké snahy „zastavit íránskou agresi, íránský jaderný program a způsoby, jak prosazovat mír a bezpečnost v regionu“.

V Izraeli bude Pence vřele uvítán, protože patří k politikům, kteří v USA dlouhodobě prosazovali jak přesun americké ambasády do Jeruzaléma, tak výstavbu bezpečnostní zdi kolem Západního břehu Jordánu a snížení americké pomoci Palestincům.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner