Ke 30 letům a 21 letům nepodmíněného vězení byli ve Spojených státech odsouzeni jeden voják a jeho bratranec za podporu organizace Islámský stát (IS) a plánování atentátu proti objektu armády USA. Oznámilo to americké ministerstvo spravedlnosti.

Čtyřiadvacetiletý člen národní gardy, která patří k pozemnímu vojsku, Hasan Edmonds a 31etý Jonas Edmonds neváhali podle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) poskytovat islamistům rady, jak bojovat a porazit americkou armádu. Chtěli také zaútočit na základnu Joliet ve státě Illinois, kde Hasan sloužil.

FBI je usvědčil pomocí nastrčených agentů, kteří se vydávali za bojovníky Islámského státu. Hasan Edmonds a Jonas Edmonds jednomu fiktivnímu islamistovi řekli, aby jim pomohl s útokem, který by zabil 100 až 150 lidí. Byli zatčeni loni a přiznali se, že podporují IS.

„Pokud by bezpečnostní síly nezasáhly, tento útok vojáka a jeho bratrance by mohl být srovnatelný s útoky, které se na pozadí IS uskutečnily například v Paříži,“ uvedl podle ministerstva spravedlnosti prokurátor Barry Jonas.

Při listopadovém útoku na několika místech Paříže zabila skupinka džihádistů během několika hodin 130 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner