Jedna z nejúspěšnějších televizních stanic ve Spojených státech NBC, čelí kritice svých diváků. Podle nich totiž zpravodajství, které nabízí i na svém kanálu MSNBC, není objektivní. Diváci ve své petici chtějí, aby mateřská společnost Comcast zjednala nápravu. „Je čas, abychom poslali zprávu členům představenstva, NBC / Comcast. Žádáme, aby se postavili k odpovědnosti za nepořádek, který je v NBC News a MSNBC,“ žádají diváci.

Poslední kapkou bylo přiznání jednoho z moderátorů NBC ke lži. Bývalý reportér Brian Williams tím přišel vlastní vinou o práci. V roce 2003 totiž jako reportér v Iráku vylíčil, jak jeho vrtulník sestřelila střela z nepřátelského granátometu. Letos se však odhalilo, že si celou historku vymyslel a jeho mateřská televize NBC ho za to na šest měsíců zbavila místa, bez nároku na honorář. Dokonce se vyšetřuje pravdivost i dalších reportáží, které Williams pro televizi natočil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner