Republikáni ve výboru pro kontrolu činnosti tajných služeb americké Sněmovny reprezentantů dnes mají na základě povolení z Bílého domu zveřejnit svou zprávu o vyšetřování údajného ruského vlivu na prezidentské volby. Dosud interní dokument prý hovoří o předpojatosti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) vůči prezidentovi Donaldu Trumpovi. FBI před zveřejněním materiálu vyjádřil obavy z ohrožení utajovaných informací týkajících se národní bezpečnosti a také z toho, že zpráva obsahuje zásadní nepřesnosti.

Čtyřstránkovou zprávu vypracovali republikánští členové výboru pro kontrolu činnosti tajných služeb Sněmovny reprezentantů. Demokraté jejich krok kritizují jako snahu o diskreditaci speciální vyšetřovací komise Roberta Muellera, která se kauzou možného ruského vlivu zabývá, a obsah zprávy označili za „velmi zavádějící“.

Demokraté navíc tvrdí, že republikáni do dokumentu tajně zasahovali poté, co jeho zveřejnění kongresový výbor schválil.

Šéf FBI Christopher Wray je podle analytičky televize CBS News Frances Townsendové připraven po zveřejnění zprávy přijít s protiargumenty vůči tvrzení o předpojatosti FBI.

Podle informovaných zdrojů ze zprávy vyplývá, že FBI a americké ministerstvo spravedlnosti během vyšetřování údajného ovlivnění prezidentských voleb v roce 2016 zneužily pravomocí a že jsou zaujaté vůči prezidentu Trumpovi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner