Městské státní zastupitelství obžalovalo pětici extremistů v kauze přípravy teroristického útoku na vlak převážející vojenský materiál. Věc projedná Městský soud v Praze. V případě prokázání viny hrozí některých aktérům až doživotí. Informaci ČT poskytl státní zástupce Vladimír Pazourek, který kauzu dozoruje.

„Obžaloba byla podána, věcí se nyní bude zabývat soud. Hlavní líčení ale zatím ještě nebylo nařízeno,“ uvedl Pazourek.  Věc se týká levicových extremistů, kteří minimálně od září 2014 plánovali zaútočit zápalnými lahvemi na nákladní vlak převážející vojenský materiál. K útoku mělo dojít na hlavním tranzitním železničním uzlu z Prahy do Plzně v úseku Radotín – Beroun.

Policie případ vyšetřovala skoro rok. K policejní razii došlo loni na konci dubna, zatčeno bylo tehdy deset lidí a šest z nich obviněno. Tři lidé jsou nyní obžalovaní z přípravy teroristického činu a další dva z toho, že věci nezabránili. Za teroristický útok hrozí 12 až 20 let, případně i doživotí. Ostatní obžalované může soud potrestat až třemi roky ve vězení. Šestá osoba v této kauze je stíhaná pro nedovolené ozbrojování a přechovávání hromadně účinné zbraně v bytě a zabývají se jí zvlášť brněnské justiční orgány.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner