Pražské ANO a ČSSD navrhují partnerům z TOP 09, ODS a z Trojkoalice, aby společně vytvořili širokou koalici. Zástupci ANO a ČSSD se na tom shodli na dnešní večerní schůzce, zjistila ČTK od zdrojů z jednání.

„K tomuto návrhu nás vede snaha o maximální odpovědnost za chod hlavního města a jeho další rozvoj,“ píše se v textu, který za ANO podepsal Martin Stropnický a za ČSSD Miloslav Ludvík. Výzva je adresována předsedům pražské TOP 09, ODS a Trojkoalice.

ANO a ČSSD tak reagují na dnešní koaliční schůzku, na níž se TOP 09, Trojkoalice, nezávislí a piráti dohodli na přípravě menšinové vlády s podporou ODS. Rada by podle nich mohla být zvolena v lednu. Dosud vládnoucí ANO a ČSSD by tak ovšem skončily v opozici.

Informace z večerního jednání ČTK potvrdil primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). „Menšinová vláda není zárukou stability pro hlavní město Prahu. Koalice musí vládnout s jasným mandátem,“ uvedl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner