Praha 31. října (ČTK) – Až bude mít po aktuálních schůzkách s jednotlivými stranami k dispozici všechny požadavky na obsazení funkcí ve Sněmovně, chce ANO uspořádat schůzku všech subjektů zastoupených v dolní komoře a pokusit se najít shodu, aby byli všichni spokojení. Novinářům to řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Po dnešních schůzkách s ODS, KDU-ČSL a Piráty hodnotil spolu s dalším vyjednávačem, brněnským primátorem Petrem Vokřálem (ANO), nejpozitivněji jednání s Pirátskou stranou.

Faltýnek uvedl, že ANO všechny partnery při jednáních žádá o konkrétní představy, jak by měly vypadat výbory ve Sněmovně a jaké z nich by chtěli vést. „Řekli jsme, že budeme respektovat poměrné zastoupení ve vedení Sněmovny i ve vedení výborů,“ uvedl. Během všech schůzek podle něj byla debata věcná a korektní, nejlepší v případě Pirátů.

ODS na jednání podle Faltýnka zopakovala, že trvá na tom, aby se šéfem Sněmovny stal její předseda Petr Fiala. Hnutí ANO je pro dosavadního místopředsedu Radka Vondráčka (ANO). „Zeptali jsme se, jestli si ODS pamatuje z historie, že by strana, která získala 11 procent, měla předsedu Sněmovny. Ta otázka zůstal bez odpovědi,“ řekl Faltýnek.

ANO podle Faltýnka respektuje současný počet 18 sněmovních výborů, ale je připraveno i ke zřízení dalšího pro eGovernment.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner