Na pražském magistrátu se dnes mají sejít zástupci ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), kteří budou jednat o obnově koalice. Ta se rozpadla loni v říjnu. Strany společně řeší programové prohlášení, jednání se však zadrhla na personálním obsazení budoucí rady. Nyní v hlavním městě vládne neúplná sedmičlenná rada z řad ANO, ČSSD a Trojkoalice, v plné sestavě má 11 členů.

Strany dosud řešily program a další praktické způsoby fungování koalice. Jednání se však zadrhla na možném jmenování předsedy SZ Matěje Stropnického do rady. Ten byl náměstkem primátorky do loňského října, kdy byl odvolán společně s dalšími radními z ANO a ČSSD, a to hlasy opozice i koalice. Trojkoalice by měla rovněž s ANO a ČSSD projednávat seznam programových bodů, který si Trojkoalice odhlasovala.

Pokud se domluví, budou mít ANO, ČSSD a Trojkoalice opět v 65členném zastupitelstvu těsnou většinu 34 hlasů – původně měla 33 hlasů, do klubu ČSSD ale přešla dosud nezávislá zastupitelka Monika Krobová Hášová, která původně kandidovala za TOP 09.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner