Praha 21. dubna (ČTK) – Hnutí ANO dnes odpoledne oznámí jméno lídra pro podzimní volby do zastupitelstva hlavního města. Členové hnutí v primárkách vybírají ze čtyř nominantů. Za ANO chce na pražského primátora kandidovat poslanec a zastupitel Patrik Nacher, náměstkyně primátorky Eva Kislingerová a dva pražští radní, Libor Hadrava a Karel Grabein Procházka.

Současná primátorka Adriana Krnáčová se o post lídra neuchází. Chce s politikou úplně skončit a být pouze řadovou členkou hnutí. V kuloárech se nejčastěji mluví o tom, že by ji mohl nahradit v pozici lídra Nacher, jehož nominaci v dopise adresovaném členům hnutí Krnáčová podpořila.

Členové hnutí vybírají kandidáta, který povede hnutí do voleb, od čtvrtka. Dnes se ve 14:00 hodin uzavře volební místnost. Výsledky by podle krajského manažera hnutí Martina Haushaltera mohly být známé mezi 16:00 a 18:00 hodinou.

ANO před čtyřmi lety komunální volby v Praze vyhrálo a získalo 17 mandátů v pětašedesátičlenném zastupitelstvu. Krnáčová byla tehdy až třetí volbou na místo jedničky kandidátky po exprimátorovi Janu Kaslovi a podnikatelce Martině Schopperové. Od voleb v metropoli vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner