Praha 21. prosince (ČTK) – Dopoledními schůzkami s představiteli hnutí Svoboda a přímá demokracie a Pirátů bude dnes hnutí ANO pokračovat v sérii jednání o podpoře či toleranci své menšinové vlády. Rozhovory přeruší vánoční svátky, po Novém roce budou pokračovat do 10. ledna, kdy by měla vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) předstoupit před Sněmovnu s žádostí o důvěru.

ANO začalo jednat s ostatními stranami v úterý, den po schválení návrhu programového prohlášení Babišovy vlády. Oproti očekávání do konce tohoto týdne první kolo vyjedávání s parlamentními stranami neuzavře. Dnešní plánované jednání s TOP 09 hnutí ANO z časových důvodů zrušilo a bude hledat nový lednový termín schůzky, sdělil ČTK mluvčí hnutí Vladimír Vořechovský.

V úterý dali najevo, že s jejich podporou Babiš počítat nemůže, politici ODS a KDU-ČSL. U svých předvolebních slibů vylučujících spolupráci s ANO ve středu setrvali také Starostové a nezávislí a sociální demokraté.

Toleranci vlády naopak připouští KSČM, definitivně o ní má rozhodnout výkonný výbor strany den před sněmovním hlasováním o důvěře. Komunisté však mají sérii podmínek a zřejmě budou požadovat v programu ústupky, například zavedení obecného referenda.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner