Praha 27. dubna (ČTK) – Klub pražských zastupitelů hnutí ANO dnes projedná případné vypovězení koaliční smlouvy. Podle ANO porušila smlouvu ve čtvrtek Trojkoalice (KDU-ČSL, SZ, STAN), když nepodpořila program jednání zastupitelstva. Představitelé Trojkoalice naopak tvrdí, že smlouvu porušilo ANO. Příčinou roztržky jsou spory o budoucnost Libeňského mostu.

Zastupitelé měli ve čtvrtek projednat návrh na zbourání Libeňského mostu a výstavbu nového, což schválili radní. Z koalice měl ale tento krok podporu jen u ANO a ČSSD, Trojkoalice se postavila proti. Po sporech o osud mostu nakonec zastupitelé neschválili ani program jednání a primátorka Adriana Krnáčová (ANO) jednání následně ukončila. Trojkoalici vadil přesun bodu programu k Libeňskému mostu na dřívější dobu, což by podle ní zabránilo, aby se mohla vyjádřit veřejnost.

Ke čtvrteční roztržce na zastupitelstvu a budoucnosti Libeňského mostu se dnes vyjádří také Trojkoalice na tiskové konferenci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner