Hnutí ANO se dnes bude radit o plánech pro krajské volby. Na schůzce republikového předsednictva a zástupců regionálních sdružení by se mělo mluvit hlavně o komunikační strategii, řekla ČTK mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Na schůzce by se měly okrajově řešit také nominace na krajské volební lídry. Podle informací ČTK ale není cílem seznam krajských lídrů zkompletovat.

V sobotu by například mohlo padnout konečné rozhodnutí o kandidatuře předsedy Svazu města a obcí Františka Lukla v Jihomoravském kraji. Tomu místo volebního lídra nabídli předseda hnutí Andrej Babiš a brněnský primátor Petr Vokřál. Kyjovský starosta Lukl, jehož soupeřem by byl sociální demokrat Michal Hašek (ČSSD), minulý týden řekl že se rozhodne do konce listopadu.

Hnutí ANO má za sebou úspěšné parlamentní, senátní i komunální volby. V uplynulém roce ale muselo v mnoha regionech řešit rozpady koalic a třenice mezi členy hnutí, které v některých případech vyústily v rušení místních organizací nebo vylučováním členů.

Podle informací z některých regionů by se také na dnešní schůzce mělo mluvit o problémech v krajských organizacích. To Kubovičová odmítla. Podle ní jde spíš o poradu, jak by před volbami měli představitelé hnutí komunikovat s médii nebo využívat sociální sítě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner