Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) má ode dneška nového ředitele sekce hospodářské soutěže, stal se jím Hynek Brom. Na antimonopolním úřadě působí od roku 2009, v čele sekce hospodářské soutěže střídá Michaela Mikulíka, který v této funkci nebyl ani půl roku. Mikulík se vrací na místo ředitele sekce druhostupňového rozhodování, uvedl ÚOHS v tiskové zprávě.

Brom působí na ÚOHS v pozici prvního místopředsedy a doteď měl v kompetenci oblast veřejné podpory, významné tržní síly a legislativně-právní činnost. Mikulík skončil na vlastní žádost.

Za jediný rok jde o třetí výměnu na ÚOHS v oblasti hospodářské soutěže, tedy v rozkrývání kartelů. Mikulík nahradil v říjnu dlouholetého šéfa sekce Michala Petra, který odešel do akademické sféry.

Server iDNES.cz upozornil, že v době, kdy Mikulík vedl sekci hospodářské soutěže, úřad rozhodl o rekordní dvoumiliardové pokutě pro stavební firmy za domlouvání účasti v soutěžích. Předseda ÚOHS Petr Rafaj sice v následném rozkladu pokutu snížil na 1,66 miliardy, verdikt ale potvrdil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner