Australské úřady dnes oznámily, že zabavily největší množství kokainu v dějinách země. Místní bezpečnostní síly ve spolupráci s novozélandskými kolegy našly 1,4 tuny této zakázané drogy ukryté na plachetnici, která kotvila na jihu Austrálie. Cena odhaleného kokainu je asi 312 milionů australských dolarů (asi šest miliard Kč).

Při zátahu, kterým minulý týden vyvrcholilo více než dvouleté vyšetřování sítě pašeráků drog, policie také zatkla šest osob. „Jedná se o zabavení největšího množství kokainu při jedné razii v australských dějinách,“ prohlásil v Sydney australský ministr pro přistěhovalectví Petr Dutton. Drogy přicházejí do Austrálie většinou z Polynésie.

Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) loni zjistil, že v přepočtu na obyvatele má Austrálie jednu z nejvyšších spotřeb kokainu. Podle místních statistik loni tuto nelegální drogu použilo 460.000 Australanů, tedy více než dvě procenta obyvatel. Za celý svůj život drogu požilo přes 1,5 milionu Australanů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner