Ruský opoziční novinář Arkadij Babčenko, jehož vraždu v úterý oznámily ukrajinské úřady, se dnes na tiskové konferenci omluvil své manželce za to, jakým „peklem si musela projít“. Ani ona nevěděla, že jeho smrt je součástí operace tajných služeb. Ukrajinská SBU o plánovém útoku na novináře a kritika Kremlu, který podle ní nařídily ruské tajné služby, věděla a v rámci zvláštní operace vraždě zabránila a zadržela jednu osobu.

„Zvláště se omlouvám své ženě. Je mi to líto, ale nebyla jiná možnost. Operace se připravovala dva měsíce. Já jsem se to dozvěděl před měsícem. Výsledkem operace bylo zadržení jedné osoby,“ prohlásil Babčenko, když se nečekaně objevil vprostřed tiskové konference ukrajinských tajných služeb.

Babčenka přitom v úterý nalezla u vchodu do svého kyjevského bytu právě jeho manželka. Měl být několikrát střelen do zad a zemřít cestou do nemocnice. Jak poznamenala BBC, bližší podrobnosti o tom, jak přesně byla vražda zinscenovaná, zatím nebyly známy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner