Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) bude chtít, aby kraje podrobně zmapovaly investiční potřeby obcí. Výsledky poslouží při plánování dotačních titulů, řekl dnes Babiš při vládní návštěvě Jihomoravského kraje.

Babiše inspiroval materiál, který letos na základě dotazníku vznikl právě na jižní Moravě. Obce se vyjadřovaly k chybějící infrastruktuře.

„Poprosíme i ostatní kraje, aby to udělaly, protože samozřejmě to nám dává obraz o investičních potřebách jednotlivých krajů. A podle toho my perspektivně chceme organizovat ty dotační tituly,“ řekl Babiš novinářům.

Jihomoravský kraj oslovil 672 obcí, dotazník vyplnilo 228 z nich, tedy asi třetina. Výsledný materiál zahrnuje 890 investičních záměrů s předpokládanými náklady 11,8 miliardy korun. Celkově tedy lze investiční potřeby obcí v kraji odhadnout na přibližně 35 miliard korun.

Jednotlivé investiční záměry se nejčastěji týkají silnic, chodníků, ale také možností volnočasového vyžití. Jde například o opravy kulturních domů či hřišť.

Obce by rády investovaly také do internetové infrastruktury a wi-fi sítí na veřejných prostranstvích, dále do školních budov, ochrany proti živelným pohromám nebo veřejné zeleně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner