Velmi překvapení byli zástupci ČSSD z projevu Andreje Babiše na sněmu hnutí ANO. Jeho předseda totiž ostře kritizoval koaliční spolupráci se sociálními demokraty. Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček označil Babišovy poznámky za nepatřičné. „Byl bych rád, kdyby stejně tak jako sociální demokracie mohl být na svoji minulost hrdý i pan Babiš,“ narážel na dřívější členství ministra financí v KSČ.

Na sněm hnutí reagoval i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. „Od tohoto sněmu bych spíš čekal, že se něco dozvíme o hnutí ANO,“ napsal ČTK šéf diplomatů. „Kdo to vlastně je kromě pana Babiše a jestli je tam někdo, kdo svede něco jiného než skládat hold svému předsedovi,“ dodal.

Ministr vnitra za ČSSD Milan Chovanec zase reagoval na Babišova vyjádření, že koalice nefunguje bez podrazů. „Osobně mě velice překvapilo, že projev pana předsedy Babiše v mnohém připomínal dobu vlády Nečase a Kalouska, kdy si koaliční strany běžně vzájemně okopávaly kotníky,“ řekl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner