Premiér Andrej Babiš s některými ministry dnes zahájí dvoudenní návštěvu Jihomoravského kraje. V Brně, Mikulově nebo v Břeclavi se bude zabývat situací v sociálních službách a ve zdravotnictví, místní dopravou a investicemi do kultury a sportu.

Babiš ráno uvede svůj pobyt v kraji návštěvou hlavního nádraží v Brně. Tam budou členové vlády řešit výstavbu nového železničního uzlu včetně nového nádraží, o jehož umístění se vedou spory. Ve hře o budoucnost brněnského hlavního nádraží je stále víc variant. Jednou je odsun nádraží do míst dnešního nákladového dolního nádraží, další možností modernizace současného nádraží s mírným posunem směrem k ulici Nové sady. Konečné slovo bude mít právě Babišova vláda.

Ministry a premiéra čeká také jednání s krajskými radními a návštěvy škol či domovů seniorů. Diskutovat budou také o výstavbě dálnice D52 v Mikulově, která by měla v budoucnu vést až na rakouské hranice.

Někteří ministři budou mít separátní program.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner