Vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše překvapila kritika od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Řekl to dnes v rozhovoru pro Českou televizi. Babiše mrzí, že soupeření před sněmovními volbami začíná tak brzy, otravuje to podle něj atmosféru ve vládě. Premiér v sobotu širšímu vedení ČSSD řekl, že Babiš jedná nefér a zneužívá svá média. Sněmovní volby budou podle Sobotky jen o souboji sociální demokracie s ANO.

Sobotkova rétorika vůči Babišovi se podle vicepremiéra změnila po krajských volbách, ve kterých ANO vyhrálo v devíti ze 13 krajů, zatímco sociální demokracie jen ve dvou. „Já jsme se stal teďka jeho největším nepřítelem,“ řekl Babiš. „Neustále na mě útočí,“ dodal. Nefér podle něj je, že se ČSSD spojila s opozicí k prosazení novely o střetu zájmů, která má mimo jiné omezit podnikání členů vlády a výrazně postihne právě Babiše, který vlastní společnost Agrofert a mediální skupinu Mafra.

Vicepremiér a ministr financí nepředpokládá, že by o kritice se Sobotkou mluvil na úterní bilanční schůzce. „Pan premiér za stolem, za zavřenými dveřmi nikdy o tom nemluví. On dělá všechno pro média,“ řekl Babiš.

ANO je pro Sobotku jediná opozice, řekl Babiš. Mrzí ho, že předvolební boj začal už nyní, když do sněmovních voleb zbývá ještě deset a půl měsíce. „Na jedné straně (Sobotka) říká, že jeho vláda je úspěšná, na druhé straně říká, že hnutí ANO je to nejhorší, co může být,“ podotkl ministr financí.

Sobotka podle informací ČTK v sobotu v projevu před širším vedením ČSSD řekl, že ANO dělá chyby a dá se ve volbách porazit. Souboj s Babišem by ale podle premiéra neměl být veden v osobní rovině, ale v programové. ČSSD by se měla snažit obnovit konflikt mezi pravicí a levicí, být radikálně sociální a hájit svou pozici nejsilnější strany v levé části spektra.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner