Babišovo hnutí ANO má po téměř dvou letech opět místní organizaci v Karlových Varech. Jejím předsedou bude Jan Praveček. Informovala tom Andrea Kávová z tiskového oddělení hnutí. ANO svou karlovarskou pobočku zrušilo kvůli sporům uvnitř organizace v prosinci 2014. Od té doby spadali karlovarští členové ANO přímo pod krajské vedení.

„Členové organizace budou nyní plně soustředit svou pozornost na pomoc při blížících se volbách do krajských zastupitelstev, dozorovat hospodaření města Karlovy Vary a mimo jiné se připravovat na volby komunální,“ uvedla Kávová.

Nová karlovarská organizace má podle Pravečka 21 členů. „Jsou to převážně noví členové hnutí,“ řekl. Místopředsedy jsou Lubomír Kovář a Martin Dušek.

Hnutí ANO přitom mělo po posledních komunálních volbách zastoupení v karlovarském zastupitelstvu a bylo i součástí koalice na magistrátu. Jenže nejprve ANO ze svých řad vyloučilo zastupitelku Ivetu Hejnovou a letos v březnu všech pět ostatních zastupitelů za ANO z hnutí odešlo a vytvořilo klub Volných zastupitelů. Dnes už bývalí členové ANO zůstali i ve vedení města. Prvním náměstkem primátora je stále Čestmír Bruštík.

I když ANO nemá v současném karlovarském zastupitelstvu zastoupení, bude se podle Pravečka chovat jako opozice a navrhovat zlepšení situace ve městě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner