Babišovo hnutí ANO v Praze 10 chtělo odvolat svou radní Dagmar Lešenarovou z finančního výboru. Jako jediná z hnutí v lednu zůstala v radě, když ji ostatní radní a starostka Radmila Kleslová opustili. Zastupitelé na dnešním jednání Lešenarovou odvolat odmítli. Navýšili zároveň počet členů finančního výboru na devět a dovolili jako osmou Kleslovou, deváté místo zatím zůstalo prázdné. Jde o další důsledek rozpadu koalice ve vedení městské části.

Babišisté vyzvali letos v únoru Lešenarovou k rezignaci na funkci radní, ta to odmítla. Na dnešním jednání zastupitelstva uvedla, že na jednání předsednictva o změně ve finančním výboru nebyla pozvaná. „Nevěděla jsem o tom, že je třeba výměna ve finančním výboru a nevím ani důvod. Protože jsem si myslela, že ve finančním výboru pracuji dobře,“ uvedla Lešenarová.

Bývalý starosta Bohumil Zoufalík (Nezávislí pro Prahu 10 – Hnutí pro lepší Desítku) navrhl, aby byl počet členů finančního výboru zvýšen na devět. Zastupitelé to schválili a osmou členkou jmenovali Kleslovou, kterou ANO navrhlo místo Lešenarové. Ve výboru tak budou nadále zasedat obě, deváté místo zůstane zatím volné.

Koalice ANO, ČSSD, Strany zelených a Hnutí nezávislých se rozpadla letos v lednu. Po odchodu Jany Komrskové ze zastupitelského klubu Zelených v měla v zastupitelstvu 18 hlasů, většinu zajišťovala smlouva s ODS, která má tři mandáty. Babišisté ale koalici opustili – odchod z funkce starostky Prahy 10 oznámila bývalá místopředsedkyně ANO Kleslová, radu opustili i další tři členové ANO, v radě za něj zůstala jen Lešenarová. Volby v roce 2014 vyhrálo ANO následované opoziční koalicí Vlasta a TOP 09.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner