Právníci premiéra Andreje Babiše (ANO) a místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka se seznámí se zprávou Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) k Čapímu hnízdu v úterý. Babiš po dnešním jednání vlády novinářům řekl, že sám zprávu číst nebude, ale až ji prostudují jeho právní zástupci, rád se dostaví na jednání sněmovního mandátového a imunitního výboru, který má poslancům doporučit, zda dvojici lídrů ANO vydat k trestnímu stíhání.

Babiš a Faltýnek měli v úterý ve výboru přiblížit svůj pohled na případ, v němž je policie už před volbami obvinila pro podezření z dotačního podvodu a Babiše i z poškozování zájmů Evropské unie. Oba ale minulý týden požádali o odklad slyšení. Oba poslanci podezření související s Čapím hnízdem odmítají a hovoří o účelovosti a o politické motivaci stíhání.

„My jsme se prostřednictvím našeho právního zástupce omluvili, očekáváme, že na výboru bude debata o zprávě OLAF, kde v médiích jsou různá vyjádření poslanců, které nejsou v souladu,“ uvedl. Sám se ke zprávě vyjadřovat nechce, když ji nečetli ani jeho advokáti. Právníci podle něj dostali termín na úterý.

Babiš odmítl, že by zpráva OLAF měla souvislost se středečním hlasováním, ve kterém bude vláda žádat o důvěru ve Sněmovně. „Nevidím souvis mezi zprávou OLAF a důvěrou vládě,“ uvedl. Všechna média podle něj nyní o zprávě debatují, zatímco on a jeho právníci ji nemají. „Pokud tam někdo vidí souvis, tak já tam souvis nevidím, chápu, že opozice nemá jinou tému, já k tomu nemám co říct,“ uvedl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner