Babišovo hnutí ANO má již všechny kandidáty do podzimních krajských voleb. Mezi lídry je místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová, další dvě poslankyně a dvě náměstkyně ministrů vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Babišisté to uvedli v tiskovém prohlášení. Kandidáty definitivně potvrdí celostátní výbor hnutí na konci března.

Vedle Jermanové, která kandiduje ve Středočeském kraji, se do boje o hejtmanský post pustí i dvě místopředsedkyně poslaneckého klubu ANO – Margita Balaštíková ve Zlínském a Radka Maxová v Jihočeském kraji. Celkově jsou ženy v čele šesti kandidátních listin z 13.

Jedná se o náměstkyni ministra vnitra Janu Vildumetzovou, která kandiduje v Karlových Varech, a náměstkyni ministryně pro místní rozvoj Kláru Dostálovou z Hradce Králové. V čele kandidátky v Libereckém kraji je Jitka Volfová.

Jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) vyzve ředitel brněnské městské policie Bohumil Šimek, kterého zvolil krajský sněm v polovině února. „V krajích máme velmi silná jména, která mají lidem co nabídnout. Je za nimi kus práce a můžou být dobrými hejtmany, kteří přinesou do krajů transparentnost a efektivní nakládání s financemi. To doposud leckde chybělo a stále chybí,“ tvrdí v tiskové zprávě předseda ANO, ministr financí, vicepremiér, velkopodnikatel a mediální magnát Andrej Babiš.

Krajský sněm v Moravskoslezském kraji postavil do čela kandidátky vysokoškolského pedagoga Iva Vondráka, v Pardubicích náměstka primátora Jana Řehounka a v Ústí nad Labem ekonoma Petra Urbánka. Na Vysočině je lídrem projektový manažer Josef Pavlík z Havlíčkova Brodu, v Olomouci lékař Oto Košta a v Plzni předseda tamní hospodářské komory Miloslav Zeman.

Finální schválení kandidátek pro krajské volby má v kompetenci celostátní výbor Babišova hnutí na konci března. V dubnu poté proběhne ideová konference, na které ANO stanoví své priority pro následující období, uvádí hnutí v tiskové zprávě.

Lídři kandidátek hnutí ANO pro krajské volby

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner