Berlín 17. listopadu (zpravodaj ČTK) – Bavorská kontrarozvědka přestala na konci září sledovat tamního šéfa protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Petra Bystroně. Vyplývá to z vyjádření bavorských úřadů, které dnes česko-německý politik poskytl ČTK.

Bystroně sledovala bavorská kontrarozvědka zhruba pět měsíců. Důvodem byla podle německých médií opakovaně vyjadřovaná sympatie vůči organizaci Identitární hnutí Bavorsko (IBB), které „vykazuje silnou příbuznost s nacionalistickou ideologií krajní pravice“. Čtyřiačtyřicetiletý politik, který sledování považoval za předvolební podraz bavorské CSU, pod níž spadá tamní ministerstvo vnitra, se kvůli tomu obrátil na soud.

Než ale soud dospěl do konce, sdělilo bavorské ministerstvo vnitra zemskému státnímu zastupitelství, že sledování skončilo 29. září letošního roku, tedy jen několik dní po parlamentních volbách. Bavorské ministerstvo vnitra dalo krok do souvislosti právě s tím, že Bystroň uspěl ve volbách. Pro sledování zvolených poslanců Spolkového sněmu platí totiž přísnější nároky.

Český emigrant, který přišel do Německa z bývalého Československa s rodiči v roce 1987, působil dříve ve Svobodné demokratické straně (FDP). V posledních letech je členem AfD. Do čela její bavorské organizace už ale na listopadovém sjezdu znovu kandidovat nebude. Chce se soustředit na celoněmeckou politiku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner