Mnichov 11. února (ČTK) – Bavorský premiér a předseda Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer plánuje podle informace magazínu Der Spiegel setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. V jeho úřadu už probíhají příslušné sondáže, uvedl magazín s odvoláním na nejmenované vládní kruhy. Paralelně se údajně snaží zorganizovat Seehoferovu schůzku v Bílém domě i jistý podnikatel s kontakty na Trumpa.

Mluvčí mnichovského úřadu bavorské zemské vlády k tomu agentuře DPA dnes řekla, že je známo, že se Seehofer snaží nedopustit zpřetrhání jednacích kontaktů s velkými mezinárodními partnery. Poukázala v této souvislosti, že se Seehofer v březnu setká také v Moskvě s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. K možnému setkání Seehofera s Trumpem řekla, že se premiérův úřad k tomu vyjádří teprve tehdy, až by šlo o konkrétní termíny.

Seehofer se před pár dny pochvalně vyjádřil o pracovním tempu nového amerického prezidenta. Později však také kritizoval Trumpův dekret zakazující vstup do země mnoha muslimům.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner