Brasília – Nejméně 50 trestanců zahynulo během vzpoury ve věznici ve městě Manaus na severozápadě Brazílie. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informoval list Correio Braziliense. Bezpečnostní složky nevyloučily, že v nápravném zařízení najdou ještě další oběti bojů mezi znepřátelenými gangy.

Vzpoura ve věznici Anísio Jobim v Manausu, metropoli brazilského státu Amazonas, začala už v neděli večer místního času. Kontrolu nad zařízením se vězeňské službě podařilo obnovit dnes kolem 08:40 místního času (13:40 SEČ). Vězni nakonec složili zbraně a vzdali se.

Během vzpory trestanci dočasně jako rukojmí drželi 12 dozorců, kteří ale podle listu Folha de Sao Paulo neutrpěli žádná zranění.

Podle velitele bezpečnostních složek státu Amazonas Sérgia Fontese vězeňskou vzpouru vyvolaly střety mezi příslušníky dvou konkurenčních drogových gangů. Několik obětí podle něj útočníci sťali.

Mezinárodní organizace Brazílii kvůli vězeňskému systému často kritizují. Vzpoury v přeplněných věznicích a útěky vězňů nejsou výjimečné. V neděli z jiné věznice v Manausu uprchlo 87 trestanců. Podle Fontese jde zřejmě o největší podobný útěk z vězení v historii státu Amazonas.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner