Brusel 9. února (ČTK) – Belgie vyšetřuje pokus o hackerský útok na webovou stránku bruselského letiště spáchaný v noci po loňském teroristickém útoku na letišti. Oznámila to dnes belgická prokuratura. Podle ní se k hackerskému útoku přiznal mladý Američan.

Atentát na bruselské letiště byl spáchán loni 22. března a vyžádal si spolu s útokem v metru spáchaným téhož dne 32 mrtvých. Útoky spáchala tatáž skupina napojená na Islámský stát, která o čtyři měsíce dříve útočila v Paříži.

Motivem amerického hackera podle belgické prokuratury nebyl islámský extremismus a nepodařilo se mu vyřadit webovou stránku letiště.

Vyšetřování tohoto útoku je ale dokladem spolupráce Belgie s USA při vyšetřování loňských útoků, napsala agentura Reuters.

Americký Federální úřad pro vyšetřování na podnět Belgie prohledal jeden dům v Pittsburghu a vyslechl nezletilého Američana, který přiznal, že se pokusil narušit chod webové stránky belgického letiště.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner