Berlín 11. března (ČTK) – Na berlínských letištích Tegel a Schönefeld dnes skončila 25hodinová stávka pozemního personálu za zvýšení mezd. Z obou letišť byla zrušena velká většina pátečních letů, včetně čtyř spojů mezi Berlínem a Prahou. Dnes by se měla podle agentury DPA situace znormalizovat, i když se předpokládá, že v průběhu dopoledne budou spoje ještě nabírat zpoždění.

Odborový svaz Verdi ohlásil začátek protestu zhruba 2000 zaměstnanců pozemního personálu na pátek ve 4:00 SEČ. Konec nastal dnes v 05:00 SEČ. Zrušeno bylo celkem skoro 660 letů.

Stávka se uskutečnila v době, kdy se v německé metropoli koná největší světový veletrh cestovního ruchu Internationale Turismus Börse Berlin, který loni navštívilo 120.000 lidí.

Svaz Verdi již v uplynulých týdnech zorganizoval několik stávek, které si vynutily zrušení více než 300 letů. Protesty se také tehdy dotkly i letů do České republiky.

Svaz se pomocí stávek snaží prosadit zvýšení mezd pro zhruba 2000 zaměstnanců pozemního personálu na 12 eur (324 Kč) na hodinu ze současných zhruba 11 eur (297 Kč) na hodinu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner