Kvůli silnému větru zůstalo dnes večer bez proudu ještě 2000 domácností. Společnost ČEZ momentálně eviduje 15 poruch na vedení vysokého napětí. Většinu dodávek se podaří obnovit ještě pozdě večer a v noci, jen některé chatové oblasti zejména v Orlických horách budou k elektřině připojeny až v pondělí. ČTK to dnes před 20:00 sdělila mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Dopoledne bylo hlavně na Moravě a východě Čech bez elektřiny na 10.000 odběrných míst, odpoledne se počet snížil na 3500 domácností a večer na dvě tisícovky.

„V terénu máme stále maximální počty pracovníků poruchových čet, povolali jsme také subdodavatelské firmy, abychom poruchy dříve opravili a dodávky elektřiny obnovili,“ uvedla mluvčí. Situace se podle ní zlepšila v Olomouckém, Moravskoslezském i Královéhradeckém kraji, většinu poruch se podaří odstranit ještě dnes pozdě večer a v noci.

„Nicméně již teď bohužel víme, že rekreační oblasti – chaty a chatové osady především v Orlických horách se nám podaří připojit až v pondělí. Práci nám znesnadňuje nepřístupný terén, k poruchám se musíme prořezávat,“ dodala Holingerová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner