Praha 13. března (ČTK) – Poslanec ODS Adolf Beznoska míří do kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), ve Sněmovně mu zanikne mandát. V dolní komoře Beznosku nahradí ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Poslanecký slib by měl skládat v úterý odpoledne v úvodu pokračování sněmovní schůze. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytli nový místopředseda mandátového a imunitního výboru Martin Plíšek (TOP 09) a tiskový tajemník předsedy Sněmovny Jan Nováček.

Dolní komora zvolila Beznosku do širšího vedení NKÚ v lednu. Jeho členem se stane v úterý dopoledne, kdy by měl složit slib do rukou předsedy Sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD).

Prvním Beznoskovým náhradníkem do Sněmovny byl podle výsledků minulých voleb Martin Kupka, jenž je od loňského podzimu náměstkem středočeské hejtmanky. Postavení náhradníka se vzdal. Proto do Sněmovny nastoupí další v pořadí Skopeček, jenž je středočeským radním a předsedou sdružení občanských demokratů ve středních Čechách. Skopeček také povede v regionu kandidátku ODS do podzimních sněmovních voleb.

V souvislosti se změnou v poslanecké lavici se bude v blízké budoucnosti měnit i složení sněmovních výborů. Beznoska působí v rozpočtovém a v sociálním výboru. Je také předsedou stálé komise pro kontrolu činnosti Finančního analytického útvaru.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner