Aktualizace obranné strategie České republiky a pravděpodobně i zpřísněná bezpečnostní opatření z přelomu loňského a tohoto roku budou dnes na programu jednání Bezpečnostní rady státu. Rada zasedne poprvé v tomto roce. Naposledy se sešla začátkem loňského listopadu, poslední jednání naplánované na 6. prosinec bylo zrušeno.

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) v pondělí novinářům řekl, že na programu rady bude mimo jiné aktualizace obranné strategie země. Aktuální strategii schvalovala vláda Petra Nečase v září 2012. „Takže se určitě shodneme, že je potřeba ji aktualizovat,“ uvedl Stropnický na tiskové konferenci.

Probírat se budou pravděpodobně i mimořádná bezpečnostní opatření, ke kterým před Vánoci přistoupila policie po útoku na vánoční trh v Berlíně. Posílené policejní hlídky a zátarasy, které se objevily před svátky a na frekventovaných místech byly i během silvestrovských oslav, policisté zmírnili 6. ledna. V Česku však dále platí první stupeň ohrožení před terorismem.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner