Radikální organizace Islámský stát (IS) bude nakonec poražena, boj s ní ale zabere ještě mnoho času. Po jednání s jordánským králem Abdalláhem II. to dnes v Ammánu řekl americký viceprezident Joe Biden.

„IS porazíme,“ řekl Biden americkým vojákům, kteří se na společné základně u města Zarká podílejí na výcviku místních kolegů. „Zabere nám to ale hodně času,“ dodal s tím, že islamistická organizace, která ovládá rozsáhlé oblasti v Iráku a Sýrii, ale nepředstavuje pro USA existenční ohrožení.

Biden dnes s jordánským králem Abdalláhem II., jehož země je součástí mezinárodní koalice bojující proti IS v Sýrii i Iráku, jednal mimo jiné o boji proti terorismu, o řešení syrského konfliktu, ale i o mírovém procesu mezi Izraelem a Palestinou.

Do Ammánu americký viceprezident dorazil poté, co se ve středu setkal s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a prezidentem Reuvenem Rivlinem a prezidentem palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem. Už předtím navštívil Biden také Spojené arabské emiráty.

Bidenova manželka Jill, která svého muže na cestě po Blízkém východě doprovázela, dnes navštívila uprchlický tábor Zátarí, v němž žije kolem 80.000 syrských uprchlíků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner